EPF
Awatar użytkownika
By gastolek
#349197
tutaj aktualne informacje dotyczace Mod TayVoy

viewtopic.php?f=265&t=21136

----------------------------------------------
PucH2 pisze:Mam dobrą jak i przykrą wiadomość. Wyczerpały się zapasy pilotażowej elektroniki. Przed produkcją masową elektroniki będzie jeszcze kilka do rozdysponowania wśród czekających. Elektronika będzie do kupienia w sklepie dla każdego. Body jak i dodatki też będą dostępne w sklepie. Głównym celem zabawy było by każdy zrobił sobie sam. Jak pisałem, będę pomagał dalej. Zmienią się tylko zasady pomocy. Trzeba będzie podpisać umowę o dzieło a co za tym idzie odprowadzić odpowiedni podatek. Cieszy mnie taka popularność TVP lecz żyjemy w państwie prawa i trzeba je przestrzegać. Gdy tylko pojawi się możliwość zakupu każdy czekających otrzyma PW. Cena jak i termin wprowadzenia jest bliżej nieokreślona lecz nawet i w sklepie będzie respektowana lista.


szczuro: poprawiono cytowanie
wydzielono
dalsza dyskusja w tym tamcie tylko tutaj



A to się porobiło :mrgreen:
I w py...u cały mysterny plan.
Teraz to sobie poczeeeekam :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#349208
no to tyle by było w temacie szybkiego dymania na zmiennym napięciu :(, aczkolwiek uważam że decyzja jest bardzo słuszna
Awatar użytkownika
By gastolek
#349210
Gawronnek pisze:no to tyle by było w temacie szybkiego dymania na zmiennym napięciu :(, aczkolwiek uważam że decyzja jest bardzo słuszna

Słuszna czyli korzystna?
dla kogo?
Na pewno nie dla mnie i innych oczekujących :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#349215
słuszna dla wszystkich, bo jakby pewne służby dobrały się do naszych twórców to nikt by nie miał TVP, a przecież w tym kraju zawistnych ludzi nie brakuje
tak samo z niecierpliwością czekam na TVP lub chiński produkt, ale nie chcę aby ktokolwiek miał z mojego powodu kłopoty
Awatar użytkownika
By mkk
#349221
gastolek pisze:PucH2 napisał:
Mam dobrą jak i przykrą wiadomość. Wyczerpały się zapasy pilotażowej elektroniki. Przed produkcją masową elektroniki będzie jeszcze kilka do rozdysponowania wśród czekających. Elektronika będzie do kupienia w sklepie dla każdego. Body jak i dodatki też będą dostępne w sklepie. Głównym celem zabawy było by każdy zrobił sobie sam. Jak pisałem, będę pomagał dalej. Zmienią się tylko zasady pomocy. Trzeba będzie podpisać umowę o dzieło a co za tym idzie odprowadzić odpowiedni podatek. Cieszy mnie taka popularność TVP lecz żyjemy w państwie prawa i trzeba je przestrzegać. Gdy tylko pojawi się możliwość zakupu każdy czekających otrzyma PW. Cena jak i termin wprowadzenia jest bliżej nieokreślona lecz nawet i w sklepie będzie respektowana lista.

A to się porobiło :mrgreen:
I w py...u cały mysterny plan.
Teraz to sobie poczeeeekam :mrgreen:


Hmmm... ja powiem tak, w zasadzie to nie wiadomo smiac sie czy... usmiac ;)
Pierwsza sprawa sklep - oczywiscie, tu moze i sluszne i potrzebne i zawsze to decyzja sprzedawcy nie klienta, ale dalej to juz troche wchodzimy w "cyrk" - bo jesli w sklepie beda body to samo okreslenie daje podstawe do tego, zeby myslec, ze beda gotowe, czyli wkladasz baterie i jazda, no chyba ze za body Puch uznal latarke, ktora w sklepie bedzie mozna dokupic...
Sprawa druga, nie ma czegos takiego jak umowa o dzielo na pomoc :)
Umowa o dzielo, to scisle prawnie okreslona umowa.
By ep_markov
#349226
Wydaje mi się, że zainteresowanie przerosło twórców.
Szkoda, że decyzja została podjęta nagle i dlatego wydaje mi się nie do końca fair w stosunku choćby do osób wpisanych pierwotnie na listę. Co oznacza " jeszcze kilka do rozdysponowania"? W kolejności, dla "równiejszych"? To nie jest fair moim zdaniem.
Oczywiście rozumiem (jak mi się wydaje) powody takiej decyzji. Byłem przekonany, że tak (lub podobnie) się stanie, jednak miałem nadzieję, że po wyczerpaniu np. pierwszych 50 szt. (tyle chyba było osób wpisanych na pierwotną listę)
Tak chyba też miało być- osoby z listy miały otrzymać moda (poprawcie mnie jeśli się mylę), a potem miała zostać podjęta decyzja co dalej. Tak przynajmniej zrozumiałem z dyskusji na forum.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#349237
nie mam zamiaru być tu czyimś adwokatem, mnie też zaskoczyła ta decyzja, jednak pomocą to był wątek z instrukcją jak zbudować moda, a produkcja i sprzedaż to zupełnie inna działka, każda taka działalność podlega przepisom skarbowym i nie tylko, sprawa dotyczy twórców wszystkich modów, ale tylko Puch chce robić to legalnie i mieć święty spokój, więc uszanujmy jego wybór
Awatar użytkownika
By Potek
#349240
PucH2 pisze:Elektronika będzie do kupienia w sklepie dla każdego. Body jak i dodatki też będą dostępne w sklepie.


Oświećcie mnie proszę. O jaki sklep chodzi?
Awatar użytkownika
By szczuro
#349241
jak ktos napomknal, obecnie glowny powod takiej decyzji to zapewne ''mozliwosci produkcyjne''

Potek - PucH wspominal gdzies, ze chce to oficjanie dystrybuowac, wiec zapewne na chwile obecna sklep dopiero sie pisze :)
Awatar użytkownika
By tajwoj
#349246
Dla mnie, kto pamięta, nie jest to przedsięwzięcie biznesowe i nie decyduje o moich planach życiowych.
Ponieważ jest duże zainteresowanie, należy uporządkować wszystko od strony formalnej.
Dlatego dalsze zakupy będą możliwe w sklepie internetowym, będą możliwe.
Układ będzie optymalizowany pod względem technologicznym. I na to trzeba tez kilka dni.

Ten wątek, jak rozumiem, jest przeznaczony na uwagi z eksploatacji TVP.
Myślę, ze osoby mające inne wnioski, uwagi, pretensje lub postulaty, mogłyby pisać w osobnym wątku.
Sprawa stanie się jaśniejsza.

Zycze miłego jarania.
Awatar użytkownika
By Potek
#349249
Dzięki szczuro. Czyli pozostaje czekać.
A tak swoją drogą to jakoś nie przypominam sobie takiej formy umowy jak umowa o dzieło pomiędzy dwiema osobami fizycznymi... Nie wiem czy polski fiskus coś takiego już opatentował?
Awatar użytkownika
By Seavolv
#349255
ep_markov pisze:Wydaje mi się, że zainteresowanie przerosło twórców.
Szkoda, że decyzja została podjęta nagle i dlatego wydaje mi się nie do końca fair w stosunku choćby do osób wpisanych pierwotnie na listę. Co oznacza " jeszcze kilka do rozdysponowania"? W kolejności, dla "równiejszych"? To nie jest fair moim zdaniem.
Oczywiście rozumiem (jak mi się wydaje) powody takiej decyzji. Byłem przekonany, że tak (lub podobnie) się stanie, jednak miałem nadzieję, że po wyczerpaniu np. pierwszych 50 szt. (tyle chyba było osób wpisanych na pierwotną listę)
Tak chyba też miało być- osoby z listy miały otrzymać moda (poprawcie mnie jeśli się mylę), a potem miała zostać podjęta decyzja co dalej. Tak przynajmniej zrozumiałem z dyskusji na forum.

Popieram tą wypowiedz, bo to trochę nie fair wobec osób które były zapisane na listę i które już zainwestowały parę złoty w aku, ładowarke. Zresztą sam Puch wypowiadał się że będzie robił moda dopóty będą chętni a tu nagle taki myk.
I co to oznacza że zostało jeszcze parę do rozdysponowania?
By Irena
#349258
Może ja się mylę, ale wydawało mi się, że stworzenie elektroniki i dorobienie do niej body to nie była praca zarobkowa, tylko pomoc dwóch ludzi z forum dla innych e-palących. Jak dla mnie to nawet gdyby się pojawiła informacja: "Jednak nie będziemy tego dalej robić, bo nam się nie chce" to nie moglibyśmy mieć do nich o to pretensji. Dostajemy natomiast informacje, że projekt będzie kontynuowany, w jakiej formie to będzie i powody dla których to się stało. Więc marudzenie: "ale ja byłem na liście" lub "kupiłem już baterie" wydaje mi się lekko nie na miejscu. Trochę szacunku i zrozumienia dla ludzi, którzy postanowili swój wolny czas poświęcić na ten projekt.
Awatar użytkownika
By Seavolv
#349259
Irena pisze:Może ja się mylę, ale wydawało mi się, że stworzenie elektroniki i dorobienie do niej body to nie była praca zarobkowa, tylko pomoc dwóch ludzi z forum dla innych e-palących. .

Była ale się skończyła, będzie sklep :P Czekam w takim razie na Otwarcie sklepu i to że będzie można kupić tam gotowego moda, bo składanie samemu już nie dla mnie.
Awatar użytkownika
By mkk
#349264
szperaczz pisze:I bardzo dobra decyzja :D
Czy nam się to podoba, czy nie to podatki są i trzeba je niestety płacić.

Pewnie ze tak :D

Tylko nie przemyslana decyzja z umowa o dzielo :D, nie jeden rzad juz na nia sie rzucal [polegl kazdy, bo dziennikarze tak pracuja ;)], ale US bardzo dokladnie je potrafia sprawdzic, i jak sie ma do praw autorskich itp, itd :D
Prosty przyklad, kolega mi ostatnio opowiadal, ile trzeba sie nakombinowac, zeby zgodnie z prawem dac umowe o dzielo na korekte, bo nie jest to tworzenie dziela autorskiego :D Jak np robie serie istniejaca, to tez mam klopoty i jak to instytucja duza, to za cholere nie przechodzi umowa o dzielo, tylko umowa zlecenie, a tu juz zusy, srusy itp dochodza :D
Awatar użytkownika
By tajwoj
#349265
-> mkk
Myślę, ze nie należy łapać za słowa, w kwestii prawnej, w wypowiedzi na forum poświęconym epaleniu.

Sprawy czy się nam podoba, czy nie, wymagają sformalizowania.

Nigdy nie było powiedziane, ze układ będzie dostępny z polki, w dowolnych ilościach, 24 godziny na dobę.
Ponieważ jest zainteresowanie, staramy się zrobić wszystko, żeby konstrukcja była dostępna od reki, miała dobra gwarancje, i przyjazna dla klientów z Polski cenę.

Kamieni już trochę poleciało, ale jeszcze raz:
"...Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem..."

Miłego jarania.
Awatar użytkownika
By mkk
#349266
tajwoj sorki nie zamierzalam, pracuje tak caly czas od wielu lat, to z przyzwyczajenia analizuje wypowiedzi o umowach o dzielo :); ale obiecuje, ze juz nie bede :D
Awatar użytkownika
By szczuro
#349267
Panowie PucH2 i tajwoj
prosze o podanie jakis konkretow dalszego dzialnia, glownie to:
-czy lista jest nadal otwarta, czy zamykamy poki co zapisy na TVP
-co z osobami ktore sie wpisaly, ale narazie TVP nie dostana, ile beda musialy czekac

po prostu chodzi o to, zeby nie trzymac ludzi w niepewnosci, tylko podac im konkretne info, ze np ze przyczyn technicznych do konca roku nie bedzie mozliwosci dystrybucji TVP

tak zeby wszycy mieli informacje i byli mniej lub wiecej zadowoleni

dzieki
Awatar użytkownika
By tajwoj
#349270
-> Irena, szperaczz
Dziękuję za zrozumienie.
-> mkk
*KISS*
-> Seavolv
To nie wyklucza zakupu samej elektroniki. Zarówno do rurki, jak i pudelka.
Staramy się, żeby cena była niewygórowana.

Milego jarania.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 15:46 przez tajwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#349271
nie mogę się nadziwić, przecież wszystkich nas obowiązuje to samo prawo, każdy kto produkuje i sprzedaje swoje dzieło temu prawu podlega, a to że żaden z twórców innych modów wcześniej nie zwrócił na to uwagi to tylko ich ryzyko,
zresztą dziwiłem się już wcześniej, długie listy kolejowe, wartość sprzedaży idzie w tysiące i zero obaw że się tym ktoś zainteresuje
Awatar użytkownika
By tajwoj
#349272
-> szczuro

To o czym jest mowa, ma służyć temu, żeby wszyscy zainteresowani mogli dostać to co zamówili lub na co czekają.
Niestety, wolnoamerykanka jest niemożliwa i dlatego wszystko musi być zgodne z prawem.
Jak wspominałem, staramy się utrzymać krótkie terminy i rozsądną cenę.
Za nieporozumienia i stracone nerwy:
Przepraszam!

Milego jarania.
Awatar użytkownika
By noman1
#349318
lesmie pisze:... tylko czy moc produkcyjna TVP będzie na tyle wydajna że nie trzeba będzie na nie czekać długimi miesiącami ?

Pytanie powinno być inne:
jak długo dwóch facetów będzie chciało "pracować" za darmo dla reszty forum ?
Cena TVP powinna być o ...... zł wyższa - wiem że się teraz naraziłem, sorki chłopaki.
Awatar użytkownika
By PucH2
#349379
Projekt jest żywy i ulega ciągłym zmianom. W wątku http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=266&t=16377 pisałem by nie tworzyć kolejek a także że przed kolejką mam listę priorytetowych osób. Na PW byłem i jestem zasypywany słowotokiem. Na jaki niekiedy nie jestem w stanie odpowiedzieć. Aż chce się napisać że w sprawie TVP przyjmuje i odpowiadam tylko w parzyste piątki od 9 do 10. Reszta korespondencji trafia nieczytana do kosza. Tajwoj tak jak Mojżesz to kopalnia pomysłów. Jeden już się nie udziela a drugi jeszcze ma siły walczyć z wiatrakami. Tak dalej Panowie, Panie. Wątek ten miał być o pomocy i konstruktywnej podpowiedzi co dalej. jaki kierunek rozwoju przyjąć, gdzie są wady. My czytając to mieliśmy zamieniać te dostępne 3 centymetry kwadratowe na radość. Ostatnie odpowiedzi pokazują walkę o latarkę. Bylebym miał a oni niech się martwią. Zamienienie dobrego pomysłu na linie produkcyjną wymaga inwestora jak i sieci dystrybucji. Bardzo łatwo na ogólnopolskim forum zabić najlepszy pomysł. Nawet nie wiedziałem że to takie łatwe.
Awatar użytkownika
By utak3r
#349381
Masz rację, ale proszę o nieużywanie zwrotu "ogólnopolskie" - to nie dotyczy tylko polskich forów, tak jest wszędzie i w każdej materii. Uwierz mi, mam doświadczenie z takim zachowaniem w innych dziedzinach, na wielu forach, w tym ogólnoświatowych - wszędzie jest tak samo. Taki lajf forumowy... albo ktoś umie przejść ponad tym, albo nie i odchodzi w ciszę...
Awatar użytkownika
By szperaczz
#349390
PucH2 myślę wyraził się jasno, czyli wyluzować zwieracze i nie marudzić. Jak się upora i rozwiąże problemy dystrybucyjne, na pewno da znać.
Biadolenie nic nie da, nikt pewnych spraw nie przeskoczy.
Awatar użytkownika
By szczuro
#349391
PucH2 pisze:W wątku http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=266&t=16377 pisałem by nie tworzyć kolejek a także że przed kolejką mam listę priorytetowych osób.


to ja tylko nie rozumiem, co to jest wtedy za watek
viewtopic.php?f=284&t=17483
w takim wypadku pozostaje on zamkniety

ja doceniam wasza prace, tylko probuje jakos zadowolic obie strony, wiec napisz tylko do kiedy osoby z listy zostana obsluzone :) i po sprawie

i nie ma co panikowac, kazdy chce zadowolic siebie :D
By Irena
#349430
Ja też byłem na początku listy i tez mnie nie ma, ale jakoś nie robię z tego zamieszania. Sytuacja była od początku dla mnie jasna: dwóch ludzi z głowami na karku postanowiło ułatwić innym e-palenie. Napisali, że projekt nie jest zamknięty tylko się zmienia lekko. Żadnych gwarancji co do terminu wykonania również nie było. Ot jak dadzą radę to będzie szybciej, a jak postanowią np. napić się piwa albo wyspać, to później.
PucH2 już pisał, że ma listę: kto, kiedy i po kim dostanie TVP więc nie ma co biadolić tylko trzeba otworzyć sobie pifko i się wyluzować :)
No i oczywiście trzymamy kciuki żeby się chłopaki nie rozmyślili :)
Awatar użytkownika
By seiken
#349435
Filemon pisze:Szczerze to ja już podziękuje za tego moda bo byłem pierwszy na liście (nie dostałem żadnego PW) a teraz nie ma mnie na niej wcale... Do tego co po chwile jakieś kwiatki wychodzą...

Rozumiem że jak ktoś się nie wypowiada w wątku o TVP co 5 sekund to znaczy, że już nie jest zainteresowany.

DZIĘKUJE!

Nie przezywaj moze nie ma Cie na liscie z banalnego powodu bo mod dla Ciebie jest gotowy i przygotowany do wysyłki ,
pewnie pw dostaniesz ty i Irena lada chwila z prosba o adres do wysyłki :D
Ja tam jestem gdzies pod koniec i nie przezywam tego /jak woźny remont szkoły/ :D
jedyne zmartwienie to abym był w kraju kiedy pw przyjdzie
Awatar użytkownika
By Filemon
#349443
Dobra dostałem PW więc przyznaje się do winy mea culpa i tak dalej. Następnym razem po proszę PW przed kasowaniem z listy co byśmy sobie nie podnosili ciśnienia ;)
Awatar użytkownika
By krakry1
#349447
No widzisz Filemon - teraz ja jestem "Number One" :D
Awatar użytkownika
By Filemon
#349449
biję się w pierś, wyszło moje ADHD ;) a tobie krakry gratuluje :D
Awatar użytkownika
By tajwoj
#349480
Panie i Panowie,
Sprawa nie polega na zaprzestaniu dostarczania regulatora, moda czy kompletu razem.
Ze względu na zapotrzebowanie należy ująć projekt w ramy organizacyjne.
Wchodzą w grę sprawy podatkowe, gwarancji, technologiczne itp.
Dlatego tez PucH2 poinformowal Was o zmianach.
Zmiany nie maja zadnego wplywu na terminy.
Zmiany nie maja zadnego wplywu na terminy.
Zmiany nie maja zadnego wplywu na terminy.
Terminy sa określone przez to, ze ma być oferowany produkt o polskiej przedwojennej jakości.
Jeśli mamy trzy kryteria:
    Szybko
    Dobrze
    Tanio
To nie można ich spełnić w krótkim czasie. Wówczas zostają dwa:
    Dobrze
    Tanio
I na to jest potrzebne trochę czasu.
Nie wchodzi w grę obrażenie się i porzucenie projektu.
Najwyżej zajdzie niewielka zmiana i będzie to ekskluzywna eszluga na zapisy.
Chciałbym podkreślić ze:
    Nad projektem pracują dwie osoby,
    Te same osoby są zmuszone do czytania rożnych nadsyłanych wiadomości, czyli w tym czasie nie pracują,
    Ci którzy wysyłają te wiadomości, zakładają ze przyspiesza prace :) .

Stąd powstaje niepotrzebne zamieszanie.

Miłego jarania!
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:59 przez tajwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
By pidyn.Mawr
#349486
Dalfors pisze:Ja dodam tyle od siebie panowie i panie rozluźnijmy pośladki dajmy konstruktorom działać a zamiast bić piane czekajmy cierpliwie na swoja kolejkę dziękuje :)


............. i tym postem nie dorzuciłeś kłębka piany?
Awatar użytkownika
By Popek102
#349491
tajwoj pisze:Terminy sa określone przez to, ze ma być oferowany produkt o polskiej przedwojennej jakości.
Jeśli mamy trzy kryteria:
    Szybko
    Dobrze
    Tanio
To nie można ich spełnić w krótkim czasie. Wówczas zostają dwa:
    Dobrze
    Tanio

Jak dla mnie wystarczy jedno kryterium:
DOBRZE :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By marko11166
#349500
tajwoj pisze:
Najwyżej zajdzie niewielka zmiana i będzie to ekskluzywna eszluga na zapisy.

Ferrari kosztuje 200 tyś euro a też jest na zapisy :lol: i czas oczekiwania jest 2 lata
Najważniejsze ze będzie i sprawa posuwa się do przodu :beer:
Awatar użytkownika
By Aloowak
#354358
Z racji braku czasu nie czytam całego forum tylko odświeżam wybrane tematy i tu pojawia się problem bo wątków o TVP jest kilka i już nie wiem gdzie szukać bieżących informacji, czy wszelkie newsy na temat mającego się pojawić sklepu będą tutaj czy gdzieś indziej? Nie spieszy mi się strasznie żeby nabyć TVP ale chciałbym wiedzieć kiedy będzie się już można spokojnie zapisać do kolejki (jednej, wspólnej dla wszystkich).

BTW Filemon i seiken wspomnieli w tym wątku o jakiejś liście - gdzie co jak? Naprawdę ostatnio stwierdzam, że jak się nie siedzi 3h na forum to ciężko się połapać w czymkolwiek...
Awatar użytkownika
By szczuro
#354457
aktualnie do listy nie mozna sie dopisac, jezeli cos sie zmieni w tym temacie, bedzie stosowne info, a temat zostanie ponownie otwarty - wg wytycznych od tworcow TVP

jezeli cos ulegnie zmianie, to stosowne info powinno zostac umiesczone w tym temacie
Awatar użytkownika
By tajwoj
#354459
-> Seavolv

Jesteś na tamtej liście i w razie czego sam osobiście Ci zrobię TVP.

Na zakończenie prac organizacyjnych potrzebne są jeszcze 2 tygodnie do 20 dni.
Potem już będzie długa seria, jak z Diegtiariewa zasilanego taśmą.

Miłego Jarania
Awatar użytkownika
By Seavolv
#354468
tajwoj pisze:-> Seavolv
Jesteś na tamtej liście i w razie czego sam osobiście Ci zrobię TVP.

Będę miał wersje reżyserską :D
Nie chodzi mi o to by kogoś ponaglać pisałem że spokojnie czekam, zresztą zakupiłem w między czasie PV więc mi się nie pali, chciałem tylko powiedzieć że nie do końca było dopowiedziane czy TVP jest nadal produkowane i wysyłane do userów z listy, czy lista jest nieaktualna i wszyscy czekają na zapowiadany sklep w którym będzie można nabyć TVP beż żadnych społecznych kolejek.
To tyle :P
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#354473
tajwoj czy komercjalizacja projektu będzie polegała też na dedykowanej obudowie? czy możesz to już teraz zdradzić?
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.