EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#407326
Witam po przerwie :)


To ja może tak na ciepło coś dorzucę ;)


Dzisiaj rozmawiałem z kolegą Muzzzzyk i oto jak sprawa się przedstawia. W dniu dzisiejszym został ukończony prototyp TVMod'a ( ale to już wiecie :) ). Zostanie on poddany testom zderzeniowym ( taki żarcik ), oraz co najważniejsze testom na poprawne działanie ( choć już wiadomo, że działa bardzo dobrze :) ).
Niestety, ulegnie przesunięciu data premiery TVM, nie chcę tutaj pisać jak bardzo, ale po konsultacjach z kolegą Muzzzzyk, bardzo prawdopodobne, że będzie to marzec br.


A teraz może jakieś dobre informacje ;)


Pierwsza seria, która ujrzy światło dzienne ( po testach, obróbce i wizycie u wizażystów światowej sławy ) ukaże się w ilości 100 sztuk, więc śpijcie spokojnie, bo starczy dla każdego ( chyba ). Ponieważ dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ( a ja nim nie jestem ), więc mogę zdradzić, że pierwsza partia będzie w cenie promocyjnej, czyli w granicach :D zł.



Poniżej przedstawiam Wam zdjęcia, które otrzymałem od kolegi Muzzzzyk :) Zaznaczam jednak, że jest to wersja surowa tego prototypu, bez jakichkolwiek ozdób, oraz z pominięciem procesu anodowania.


Jest to wersja robocza, czysta, goła i wesoła. Taka, jaką ją Pan Bóg stworzył.



Fotki poglądowe ( sorki za jakość zdjęć, ale fotograf ma wychodne, a poza tym liczę również na Waszą bujną wyobraźnię i puszczenie wodzy fantazji ). Poza tym nie fotki są najważniejsze, chciałem Wam pokazać, że w temacie coś się dzieje i prace są w bardzo zaawansowanej fazie :)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


specyfikacja TVM na stronie http://tayvoy.com/mod-tayvoy/



tajwoj pisze:Dziekuję.

Pierwsze prototypy zeszły z maszyn.
Fotki tutaj http://tayvoy.com/mod-tayvoy/
Dołączyłem również opis właściwości moda.

Po raz pierwszy w świecie e-c jest możliwość programowania charakterystyki grzania w okresie 8 sekund.

Wszystko jednym przyciskiem.


PYTANIE
kurok pisze:A czy jest przewidziane anodowanie na jakieś kolorki i różne kolorki wyświetlaczy.

ODPOWIEDZ
Muzzzzyk pisze:- anoda kolor - pierwsza partia anodowana ( nie czarna ) i oczywiście nie różowa - choć może to błąd :?: :wink:

- wyświetlacz - jak w "poczciwym" TVP

- w "niedalekiej przyszłości" będzie możliwoś wyboru "indywidualnego" koloru, grawerowania itp....


PYTANIE
ssnowak pisze:Chciałbym wiedzieć z jakiego materiału wykonane będzie gniazdo dla parownika? Czy styk środkowy będzie posiadał regulację wysokości? Z jakiego materiału jest izolacja tego styku?


ODPOWIEDZ
tajwoj pisze:Gniazdo jest z mosiadzu. Widać to na jednej z fotek.
Obecnie wysokośc jest regulowana.
Jaki materiał izolacji nie jestem pewien, w każdym razie daje się gwintować.
Jestem gorącym przeciwnikiem regulacji wysokości stopki, ze względu na szczelność, niezawodność, obniżenie (niewielkie ale jednak) sprawności elektrycznej oraz znacznie wyższy koszt takiego rozwiązania. To również zwiększa długość rurki.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#407364
Ponieważ Thaniell powiedział prawie wszystko, dodam tylko że informacje o stanie projektu są i będą uaktualniane na bieżąco.

Proszę, nieciągnijcie nas za języki.
To co jest ustalone i będzie realizowane, podajemy do wiadomości nawet bez wyrywania nam paznokci.
Rzeczy które się mogą zmienić w trakcie testowania prototypów nie podajemy.

Prosiłbym również o uwzględnienie, że 158 różnych pomysłów co do wyglądu moda może być trudne do zrealizowania w serii 100 sztuk.

------------------------------------------------------------
PYTANIE
fredek pisze:Czy pierwszy człon, ten z gwintem będzie wykręcany lub wymienny?


ODPOWIEDZ
tajwoj pisze:Głowica jest na gwint. Wymienna.


PYTANIE
gerard88 pisze:A czy będzie można z łatwością wyciągnąć elektronikę z obudowy i we własnym zakresie wymienić na nową?


ODPOWIEDZ
tajwoj pisze:Tak.



PYTANIE
adamstasiek pisze:Czy będzie dostępny inny kolor wyświetlacza niż żółty ?


ODPOWIEDZ
tajwoj pisze:Jeśli TayVoy zostanie dobrze przyjęty na rynku to pojawi się możliwość zamawiania wyświetlaczy o rożnych kolorach



Na stronie dodałem opis obsługi elektroniki, jeszcze niepełny ale daje pogląd na możliwości.
Docelowo opis będzie ilustrowany filmikami.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#416766
Co prawda pisałem w innym wątku.
Z wykonaniem moda wyszło jak wyszło, czyli go na razie nie ma.
To, że jest mi bardzo przykro i głupio, nie zmienia powyższego.

Żeby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości, postanowiłem sam zaprojektować i zorganizować wykonanie rurki.
Dzięki temu nie będę zależny od zewnętrznych projektantów, nie będzie ryzyka sporów o prawa autorskie itp.
Jeśli nie wyjdzie, pretensje będę mógł mieć tylko do siebie.

Ponieważ wszystko zaczynam od nowa, potrzebne jest mi trochę czasu.
Dodatkowo, przez miesiąc będę zajęty innymi rzeczami, których absolutnie nie mogę odłożyć.

Mod "100% TayVoy" powinien zejść z maszyn niedługo po Wielkanocy.

Rurka będzie trzyczęściowa, z możliwością dokupienia przedłużki dla ogniw 2x18500 lub nawet 2x18650.
Dla posiadaczy modułu TayVoy-U-m będzie możliwość dokupienia rurki i elementów mocowania elektroniki.

Zamierzony wygląd jest pokazany na mojej stronie. Zmaterializowany projekt może się różnić.

Żeby uprzedzić pytania.
Listę (krótką) testerów już ustaliłem.

Co do ceny, to nie mam jeszcze najmniejszego pojęcia.

szczuro dodano projekt ze strony
Obrazek

-- [scalono] 17 mar 2012, 00:23 --

Ze względu na zamiłowanie odbiorców do konstrukcji zagranicznych, zamówienia na mod TayVoy będą realizowane tylko dla grup osób umiejących czytać ze zrozumieniem.
To oznacza, że liczba rurek będzie ograniczona.
Nie jest to dla mnie działalność dochodowa.

Tak czy inaczej będzie potem coś jeszcze ale moim wiecznym hobby jest historia i czytanie poezji,


Miłego jarania
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.