EPF
By taxi
#451110
Filemon pisze:teraz czas na bardziej falusowe kształty xD


oj nie wiem ,ale na pewno czas na coś zupełnie innego niż wszystko co do tej pory wymyślono :P

-- [scalono] Pn 07 maja 2012 12:36:07 --

Jeszcze tylko jedno pudełeczko sobie zrobiłem
boxik na 2x16340 na fotkach porównanie z pudełkiem zapałek box jest zajedwabiście malutki wchodzą do niego dwie batki 16340 bez pcb box oczywiście z regulacją napięcia :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
By taxi
#452107
Mam i ja plastikowy box na 2x18650 normalnie cudne zasilanie :) podziękowania dla Goldi za pudełko :)

ObrazekObrazekObrazek

-- [scalono] Pt 18 maja 2012 14:40:15 --

Znów mi się nudziło i mam teraz Ufo.Taxi.Box. :) na 2 x 16340 z ładowaniem przez usb :) batki na stałe w boxie bo nie chciało mi się sprężynek dorabiać. napięcie prawdopodobnie stabilizowane na poziomie 3,5V

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, 19:44 przez taxi, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Archon1
#456957
He he, fajne to to, coś jak słuchawka od starego radia CB.
Napisz coś więcej na temat elektroniki, czy jest stabilizacja i regulacja napięcia, zegarek, MP3 czy GPS? :lol:
By taxi
#456963
w tym boxie powyżej jest seryjna elektronika 5 klik nieznanego pochodzenia bez stabilizacji chyba batki dwie żeby zwiększyć pojemność i długość e-palenia


a to box na takim samym pudełeczku tylko na przerobionym kisie z regulacją napięcia i wtyczką do gniazda zapalniczki w aucie . czyli Ufo.Auto.Taxi.Box.V.V. :lol: :lol: :lol: :lol: tak to już jest ja człowiek dorwie nowe pudełeczka do łapek :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By Archon1
#457041
Podoba mi się Ufo.Auto.Taxi.Box.V.V. mały, zgrabny i zajefajny do samochodziku. Gdzie te pudełeczka żeś dorwał?
By taxi
#457042
Archon1 pisze:Podoba mi się Ufo.Auto.Taxi.Box.V.V. zajefajny do samochodziku. Gdzie te pudełeczka żeś dorwał?


krzemowa dolina poznań chełmońskiego 9 zł za sztukę :)

-- [scalono] So 19 maja 2012 19:46:34 --

tylko się nie śmiać ,pierwszy mój filmik :)

Awatar użytkownika
By Archon1
#457526
No właśnie nie ma z czego się pośmiać :cry:
By taxi
#458831
jak ktoś ma ochotę na pudełeczko na którym jest zrobione taxi.ufo zapraszam na pw zostało mi kilka sztuk
Awatar użytkownika
By Filemon
#458959
Taxi ty oglądasz film z lektorem tworzonym w Ivonie? :lol:
By taxi
#458963
Filemon pisze:Taxi ty oglądasz film z lektorem tworzonym w Ivonie? :lol:


to akurat moja luba była :)

-- [scalono] Wt 22 maja 2012 15:51:32 --

proszę nie lać mi w kam pokazywało odwrotnie cyfry :)

By taxi
#459163
Kszywho pisze:Na filmiku pokazuje normalnie łosiu ;)


no przecież jak byk napisałem nad filmikiem że prosze nie lać bo na kamerze mi pokazywało odwrotnie :P sarenko
Awatar użytkownika
By Archon1
#459171
To mi się podoba, kis na jedną batkę. :zakrecony
Jak już go sobie dopracujesz to myślę że zdradzisz schemacik jak przerobić kisa na step-up?
By taxi
#459172
Archon1 pisze:To mi się podoba, kis na jedną batkę. :zakrecony
Jak już go sobie dopracujesz to myślę że zdradzisz schemacik jak przerobić kisa na step-up?


tam jest coś jeszcze :) nie tylko kis moda czyni
Awatar użytkownika
By Archon1
#459177
taxi pisze:
Archon1 pisze:To mi się podoba, kis na jedną batkę. :zakrecony
Jak już go sobie dopracujesz to myślę że zdradzisz schemacik jak przerobić kisa na step-up?


tam jest coś jeszcze :) nie tylko kis moda czyni

Rozumiem że tajemnica? :lol:
Awatar użytkownika
By Archon1
#459180
lexxxx pisze:jest pewnie jakas przetwormica step up do np 9v a kis tylko reguluje.

Jakaś jakaś, ja chcieć wiedzieć co żeby boxa odchudzić :lol:
By taxi
#459191
lexxxx pisze:jest pewnie jakas przetwormica step up do np 9v a kis tylko reguluje.


przy takim układzie batka by wytrzymała pół godziny :P
By taxi
#459198
Goldi pisze:Chcesz powiedzieć, że przerobiłeś step-down na buck-boost? :wink:


nic nie powiem dopóki nie popale na tym i nie stwierdze że jest bezawaryjne i że bateria przynajmniej jeden dzień ciągnie :)
Awatar użytkownika
By szperaczz
#459199
taxi pisze:
Goldi pisze:Chcesz powiedzieć, że przerobiłeś step-down na buck-boost? :wink:


nic nie powiem dopóki nie popale na tym i nie stwierdze że jest bezawaryjne i że bateria przynajmniej jeden dzień ciągnie :)

To tak z ciekawości, po jakiego grzyba wstawiasz filmik, jak nic nie chcesz powiedzieć. To jest forum dyskusyjne, nie bazar (ale już chyba wszyscy o tym zapomnieli) :palm
By taxi
#459347
szperaczz pisze:
taxi pisze:
Goldi pisze:Chcesz powiedzieć, że przerobiłeś step-down na buck-boost? :wink:


nic nie powiem dopóki nie popale na tym i nie stwierdze że jest bezawaryjne i że bateria przynajmniej jeden dzień ciągnie :)

To tak z ciekawości, po jakiego grzyba wstawiasz filmik, jak nic nie chcesz powiedzieć. To jest forum dyskusyjne, nie bazar (ale już chyba wszyscy o tym zapomnieli) :palm


W czasach podrób i podróbek hmmm zachowam to dla siebie to moje to pewnie też jakaś podróbka podróbki ,z bazarem masz racje :)

-- [scalono] Śr 23 maja 2012 14:47:11 --

dla ciekawskich majsterkowiczów układzik do pomiarów napięcia na batce regulowany dioda świeci przy rozładowaniu 3,0v do 11v można więc ustawić na napięcie rozładowania pakietu lub jednej batki sprawdzony działa .


wersja robocza
Obrazek

jak już to dopracuje będzie wielkości mniej więcej kisa
Ostatnio zmieniony 24 maja 2012, 13:27 przez taxi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Araiser
#459486
Sorry za jakość, ale ujowy aparat :D Więc trochę sobie jaja zrobiłem z zajączkami :P


Obrazek

Obrazek

Obrazek
By taxi
#459959
Po kilku miesiącach "boxowania" wielu sugestiach ,poradach itp .powstał box jak dla mnie w końcu idealny .oczywiście jak to już od jakiegoś czasu u mnie box na akumulatorki 14500

Co zmieniło sie w porównaniu do Silvera-
1.już nie potrzeba wykręcać śrubek, klapka na silnych magnesach ,a śrubki to tylko atrapy .
2.miernik zmienił swoje położenie
3.potencjometr na froncie pod miernikiem i już nie jest to potencjometr wieloobrotowy (ale można kręcić dookoła wtedy przy około 7v pojawia sie znów 3v i tak w kółko )
4.w środku boxa przełącznik którym można wyłączyć miernik .
5. miernik podwójnie przyciemniony ,czyli nie daje po oczach tylko subtelnie wskazuje napięcie na głowicy
6.wyjdzie seria tych boxów -będą 4 sztuki ,niebieska , żółta ,zielona i czerwona (kolory cyfr wyświetlacza )
7.wszystkie 4 sztuki wypolerowane na lustro
8.jeżeli ktoś chce to tylko na zamówienie ,żaden z tych 4 boxów nie pojawi sie na bazarku
9.na każdy z tych 4 boxów 6miesięcy gwarancji bezawaryjności
10.chętnych zapraszam na PW


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By Tomba
#467477
taxi pisze:Co zmieniło sie w porównaniu do Silvera-
1.już nie potrzeba wykręcać śrubek, klapka na silnych magnesach ,a śrubki to tylko atrapy .

No wreszcie dałeś się namówić :lol:
By taxi
#467481
dzięki Tomba za natchnienie ale nie było łatwo ,no ale wreszcie box w każdym szczególe dopracowany do perfekcji
Awatar użytkownika
By marciu
#470332
taxi pisze:Co zmieniło sie w porównaniu do Silvera-
1.już nie potrzeba wykręcać śrubek, klapka na silnych magnesach ,a śrubki to tylko atrapy .

To jest dobry pomysł *GOOD* Najbardziej właśnie denerwowało mnie to rozkręcanie boxa.Zaraz biorę się za przeróbkę na magnesy :D
By taxi
#470334
marciu pisze:
taxi pisze:Co zmieniło sie w porównaniu do Silvera-
1.już nie potrzeba wykręcać śrubek, klapka na silnych magnesach ,a śrubki to tylko atrapy .

To jest dobry pomysł *GOOD* Najbardziej właśnie denerwowało mnie to rozkręcanie boxa.Zaraz biorę się za przeróbkę na magnesy :D


Z Magnesami było trochę problemów bo nie bardzo chciały sie trzymać w nowym modelu po małych przeróbkach wreszcie się udało wstawić magnes 1cm na 2cm trzyma całą tylną klapkę ale muszę go zmniejszyć bo tak trzyma że puścić nie chce :)
By Adam67
#470344
taxi pisze:
marciu pisze:
taxi pisze:Co zmieniło sie w porównaniu do Silvera-
1.już nie potrzeba wykręcać śrubek, klapka na silnych magnesach ,a śrubki to tylko atrapy .

To jest dobry pomysł *GOOD* Najbardziej właśnie denerwowało mnie to rozkręcanie boxa.Zaraz biorę się za przeróbkę na magnesy :D


Z Magnesami było trochę problemów bo nie bardzo chciały sie trzymać w nowym modelu po małych przeróbkach wreszcie się udało wstawić magnes 1cm na 2cm trzyma całą tylną klapkę ale muszę go zmniejszyć bo tak trzyma że puścić nie chce :)

Aluminium?
Awatar użytkownika
By Goldi
#470347
taxi pisze: :lol: :lol: do alu magnes się nie przyciąga trzeba walczyć z klejami

Ale 2 magnesy mają się już ku sobie. :mrgreen:
By taxi
#470349
Goldi pisze:
taxi pisze: :lol: :lol: do alu magnes się nie przyciąga trzeba walczyć z klejami

Ale 2 magnesy mają się już ku sobie. :mrgreen:

dokładnie lepiej bym tego nie ujął dwa magnesiki i jest ok tylko te które na początku wkleiłem za mocne i musze coś mniejszego znaleźć bo tak trzyma że śrubokręt potrzebny żeby klapke otworzyć
By KSEYO
#471046
mam i ja *TANIEC* wykonanie pierwsza klasa a wygląd jedyny i niepowtarzalny, wielkie uznanie za wykonaną pracę, polecam każdej osobie która się jeszcze nie zdecydowała
By taxi
#472355
Co tu dużo pisać Power.Taxi.Box.V.V. reaktywacja
czyli box na batki 18650 resztę widać na zdjęciach :) (fajniusi jest:) )


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

-- [scalono] N 17 cze 2012 14:01:34 --

No i niedzielny poranek ,pojechałem do pracy postałem 30 minut na postoju i zaświeciła mi się nad głową żaróweczka i wreszcie skończony chyba pierwszy domowy mod ze stabilizacją napięcia na jedną batkę 18650
. regulacja stabilizacji na poziomie od 3,0V do 4,7V do samego końca układ utrzymuje stałe napięcie na głowicy spadki są rzędu 0,02V ,żeby nie wykończyć baterii układ wyłącza się gdy spadek na baterii osiąga 3,0V +/- 0,5V regulacja napięcia poprzez wbudowany potencjometr . generalnie jest jeszcze opcja małych modyfikacji układu wtedy możliwość regulacji napięcia była by nawet do 7V lecz w tym momencie wykańczało by to zbyt szybko baterie i zdecydowałem się ograniczyć do max 4,7V
pali się na tym fajnie dziś po testuje i zdam relację jak długo wytrzyma bateria ,na tę chwile jakieś 2ml już wypalone ,jeżeli uda mi się wyjarać na tym cały baniak czyli około 5ml to już będzie dobrze .:) oczywiście tylna klapka na magnesach ,śrubki wklejone na stałe w klapkę jako atrapa żeby nie było dziurek .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


edit: BOX już po pierwszych testach używana batka ze starej baterii laptopowej spokojnie starcza na dwa dni jarania
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 19:42 przez taxi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gaff
#473518
Bardzo fajny boxik :) o jakość wykonania nie ma się co martwić :) czekam na moźliwość pprzetestowania tego potwora :)
By taxi
#473536
prymus140 pisze:Jest ok, tylko teraz trzeba skombinowac węższą obudowę bo inaczej to mija się z celem.


a ja lubię pudełeczka :) węższej nie będzie bo mi się zwyczajnie nie chce ,a obudowa użyta do tego boxika jest identyczna z tą w której był robiony mini.taxi.box

-- [scalono] Wt 26 cze 2012 19:10:24 --

kolejny box na 1x18650 tym razem regulacja do 5V
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By Archon1
#480326
Coraz lepiej Taxi, podnosisz poprzeczkę, wygląd super. Te wcześniejsze to przecie ku..a alemijium je, nie pomalujesz :lol: :lol: :lol:
By taxi
#483930
z braku laku i z nudów ,i dla wypróbowania elektronicznego załączania ,kolejny dziwny boxik na 2x16340
oklejanie folią mi jakoś niezbyt wychodzi

ObrazekObrazekObrazekObrazek

-- [scalono] So 07 lip 2012 11:28:09 --

nowy silver taxi box w tym przypadku z wejściem na kabel pod zapalniczkę samochodową ,ten sam model jak najbardziej można wykonać pod aku 2x14500 w boxie schowana głowica od ego ,z tego względu ze ostatnio jakość głowic wpuszczanych u naszych dostawców jest tragiczna

ObrazekObrazekObrazekObrazek

-- [scalono] N 08 lip 2012 13:30:56 --


-- [scalono] N 22 lip 2012 10:16:23 --

box na kisie na dwie batki 18650,w mniejsze pudełko chyba się już nie da wymiary to -79,2x54,3x24,2mm


ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 25 lip 2012, 08:54 przez taxi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gaff
#493083
Po tygodniowym teście muszę stwierdzić, że chyba najlepiej leży w dłoni ten ostatni Box :) świetne wykonanie :)
Awatar użytkownika
By lahcim
#513342
Taxi, dlaczego zablokowales PW? Musze sie z toba skontaktowac poniewaz popsul mi sie boxik i chcialbym Cie prosic o pomoc, pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Goldi
#513347
bobshki pisze:Taxi, dlaczego zablokowales PW? Musze sie z toba skontaktowac poniewaz popsul mi sie boxik i chcialbym Cie prosic o pomoc, pozdrawiam

Taxi teraz nie ma czasu na pierdoły. Po zmianie stanu cywilnego nasz kolega Taxi nie będzie już taki sam. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By lahcim
#513490
Goldi pisze:
bobshki pisze:Taxi, dlaczego zablokowales PW? Musze sie z toba skontaktowac poniewaz popsul mi sie boxik i chcialbym Cie prosic o pomoc, pozdrawiam

Taxi teraz nie ma czasu na pierdoły. Po zmianie stanu cywilnego nasz kolega Taxi nie będzie już taki sam. :mrgreen:


A czy Ty uwazasz ze jak mam problem z modem taxi produkcji i chce sie z nim skontaktowac to sa to pierdoly?? Mysle ze takie komentarze jak Twoje sa pierdolami bez sensu!

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By gaff
#513504
Taxi w tym momencie nie jest dostępny i przez jakiś czas nie będzie. Ma dosyć poważne problemy ze zdrowiem i mam nadzieje, że to zrozumiecie. Robienie czy naprawa boxów z tego względu jest teraz niemożliwa. Odezwie się na pewno tylko proszę was o chwile cierpliwości.
Awatar użytkownika
By lahcim
#513515
gaff pisze:Taxi w tym momencie nie jest dostępny i przez jakiś czas nie będzie. Ma dosyć poważne problemy ze zdrowiem i mam nadzieje, że to zrozumiecie. Robienie czy naprawa boxów z tego względu jest teraz niemożliwa. Odezwie się na pewno tylko proszę was o chwile cierpliwości.


Dzieki bardzo gaff za info. Zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia taxi! Wszyscy tesknimy za Toba ;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
By taxi
#516786
kamildev pisze:Można poprosić o wstawienie zdjęć na inny serwer ? ( polecam http://imgur.com/ lub zrób galerię na dropboxie) - niestety fotosik często ma problemy ;)


1.Fotosik w moim przypadku nie miał problemów tylko nie wykupiłem abonamentu i mi się transfer skończył a w akcie wkufienia wywaliłem wszystko ale będą z czasem uzupełniane .
2.już mam pw odblokowane ale jeżeli chodzi o boxy to jak na tę chwilę mogę tylko radą służyć ,nie jestem w stanie wejść o własnych siłach do warsztatu który jest na strychu i wejście tam wymaga użycia specjalistycznego sprzętu zwanego potocznie drabiną , ps.jak ktoś będzie bardzo chciał to mam zapas boxów na 2x18650 w bardzo fajnej cenie .
3. na forum będę teraz zaglądał bardzo rzadko bo muszę korzystać z komputera siostry ,niestety swój sprzęt musiałem sprzedać ze względów zdrowotnych (zabrakło kasy na lekarza to trzeba było wszystko sprzedać )
4.
bobshki pisze:Taxi, dlaczego zablokowales PW? Musze sie z toba skontaktowac poniewaz popsul mi sie boxik i chcialbym Cie prosic o pomoc, pozdrawiam
zablokowałem bo w akcie rozpaczy myślałem że już nie wrócę ale jak widać uzależnienie wygrało z rozsądkiem ,napisz pw co tam się dzieje postaram się pomóc .
5.jeżeli chodzi o indywidualne zamówienia boxów to jak na tę chwilę żadnych szans do póki nie nauczę się na nowo chodzić to nie jestem w stanie spełniać boxowych życzeń :(
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.