EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Tusia
#50896
Witamina E dba o odpowiednią wilgotność (moim zdaniem osoby z problemami suchego gardła powinny wzbogacić dietę w tę witaminę).
Witamina E ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran, wpływając efektywnie na odtwarzanie się nowej tkanki. Ponadto chroni ona przed wysuszeniem oraz osłabieniem elastyczności naskórka. Cechą charakterystyczną cery dojrzałej jest jej wysuszenie, spowodowane mniejszą zdolnością wiązania wody. Witamina E, wywierając działanie ochronne na lipidy błon komórkowych podwyższa zdolność wiązania wody przez skórę.
:arrow: Działanie witaminy E , a co do gliceryny to znalazłam dane procentowe o jej działaniu ale na na skórę (kosmetyki z gliceryną dodaną do 5% nawilżają a powyżej 5% wysuszają), co do śluzówek (czy jest tak samo) to się nie wypowiadam bo mam za mało fachowej wiedzy w tej dziedzinie poza subiektywnymi odczuciami po EcoPure (VG), ale używałam mocnego fakt: 20, 25 mg/ 1 ml.
Może to "suszy" gliceryna a może wyższe dawki nikotyny.
Czy ktoś używający liquidów o mocy 20mg, 24 mg też ma wrażenie, że więcej pije :?:
Myślę tu o liquidach na PG lub DPG, PEG-400, aby mieć porównanie "suszenia" tych na VG. :wink:
Awatar użytkownika
By szczuro
#50898
Tusia pisze:.Czy ktoś używający liquidów o mocy 20mg, 24 mg też ma wrażenie, że więcej pije :?:
Myślę tu o liquidach na PG lub DPG, PEG-400, aby mieć porównanie "suszenia" tych na VG.


nie stwierdzilem nic takiego u siebie
na VG tez nic mnie wiecej nie "suszy"
no chyba, ze po imprezie ;-)
Awatar użytkownika
By Marek Li
#50916
Żeby odróżnić, czy to po glicerynie wystąpiło uczucie suszenia, wystarczy dodać wiecej gliceryny - jak sam wlewałem jej duzo, to właściwie poza wrażeniem super nakremowanego gardła i słodkiego smaku nie czułem nic:D A na pewno wysuszenia. Spróbuj
Ja tam bym obstawiał jednak coś innego - jak czytam forum i widzę co inhalujecie, to dziwię się, że ktoś jeszcze tutaj pisze:P Paliłem w życiu różne rzeczy:P ale o paleniu czekolady, kawy truskawek, to nawet nie śniłem po wypaleniu niektórych rzeczy:P
Awatar użytkownika
By Marek Li
#50920
:D tak, ale nie wiem czemu skojarzyłem Ciebie z obrazem inhalującej jakieś dziwne mieszanki smakowe<wow> a ECOpure jest w nieszerokiej gamie smaków, wiec... myślałem, że jesteś na PG.
Jesli masz wrażenie suchego gardła na ECOpure, a to chyba najbardziej nadający się do inhalacji płyn, to obawiam się, że ktoś musi ograniczyć częstotliwość i intensywność:)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2009, 03:02 przez Marek Li, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tusia
#50921
Jestem i na tym i na tym ale nie mieszam i sama nie tworzę mixów... fuj.
Typowo papierosowe smaczki preferuję, skąd takie przypuszczenie :?:
Chyba pan mnie z kimś myli :wink: :)
Awatar użytkownika
By Marek Li
#50923
Tusia pisze:Jestem i na tym i na tym ale nie mieszam i sama nie tworzę mixów... fuj.
Typowo papierosowe smaczki preferuję, skąd takie przypuszczenie :?:
Chyba pan mnie z kimś myli :wink: :)

To proponuję jako rozwiązanie tymczasowe zakupić w aptece tabletki do ssania Isla. Są z porostów, pokrywają błonę śluzową fajną warstwą, która izoluje od tego co łapiemy. Oczywiscie do pierwszego jedzenia i picia.
A co do błednych wyobrażeń - możliwe, że z sygnaturki wiśniowy wziąłem nie za kolor, tylko smak :P
A z wysuszającym gardło działaniem gliceryny - dodaję do liquidu i na siatkę glicerynę:) Musi być coś innego, może np duzo rozmawiasz, śpisz z otwartymi ustami:P albo po prostu oddychasz przez usta, bo masz zapchany nos? Powietrze wydychane jest tak nawilżone.
A gliceryna w ECOpure jest uwodniona.
Zaprawdę powiadam dziwne :roll:
Awatar użytkownika
By Tusia
#50947
Tak na szybko sprostowanie.
Ja nie mam żadnych problemow poza tym, że po Eco więcej piję to koleżanka ma problem z zanikiem śluzówki :), późno już i wszystko Ci się myli :) .
Awatar użytkownika
By Marek Li
#50989
No niestety popieprzyło mi się dokumentnie, ale nie w wyniku 3 w nocy, tylko takie są skutki otwierania 30 kart i czytania w sposób taki, że gdy przerzucam stronę, to nie czekam, tylko przechodzę do następnej karty :D
W wysuszaniu gardła u e-palaczy może odgrywać rolę mechanizm, który widzę na forum - nie ma kopa jak analog, nie ma dymu, nie ma .... wiec palą wszyscy więcej, zarówno częściej, jak i głębiej się zaciągając. Usta nie są naturalną drogą do wdychania powietrza, możliwe, że takie ich nie całkiem typowe zastosowanie powoduje wystąpienie wrażenia wysuszenia gardła.
Gliceryna która jest we wkładach wydaje się, nie powinna wysuszać. Na to, czy moze to zrobić wpływa oczywiscie jej stężenie, ale i stan uwodnienia i... wilgotność powietrza. W czasie atomizacji odparowywania na atomizerze już sie powoli nawilża, a w gardle panuje wilgotność jednak wieksza niz te 65%, wiec nie wydaje mi się. Tym bardziej, ze właśnie dodatek gliceryny (mimo, że inhaluję ECOpure) poprawia nawilżenie gardła (mam takie wrazenie).
Osobie, która ma problemy z zapaleniem gardła proponuję iść do swojego lekarza rodzinnego. Nie laryngologa. Lekarz rodzinny zorientuje się na co choruje oprócz gardła, jakie przyjmowała leki... Pełen wywiad i badanie. Nie laryngologiczne, tylko internistyczne. Laryngolog patrzy z perspektywy gardła, lekarz rodzinny ma widzieć z perspektywy całego pacjenta. Jeśli stan gardła jest tak nieciekawy, to dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiła :roll: Skoro sama zainteresowana zdaje sobie sprawę, ze jest jak by to delikatnie nazwać "przewrażliwiona", to niech się zorientuje, ze choroby gardła mogą być manifestacją różnych poważnych chorób - stosowanie wówczas nawilżenia gardła, to jak leczenie syfa pudrem. Problem ma już tak długo, ze może powinna się tym wreszcie zająć zamiast czytać fora. Problem był, jeśli się nie mylę już przy analogach, teraz tylko sie nasilił. Wizyta u lekarza!!!
Awatar użytkownika
By poziomka
#52532
Witam wszystkich serdecznie:)
To ja tutaj pobiję wszelkie rekordy!!! ...i wiekowe i staż palenia:(
...mimo wszystko mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona e-palaczy...
Ile mam lat, nie powiem ..sami sobie policzycie:) Analogi paliłam 40 lat, a e-papierosa dopiero 11 dzień. I może bym tak kopciła te śmierdziuchy dalej, ale strach mi zajrzał do d... Od ponad miesiąca nie mogłam się wyleczyć z zapalenia oskrzeli:( W końcu wylądowalam w szpitalu i właśnie tam na poważnie już zaczęłam inhalować e-papierosy - Dziśiaj 11 dzień ...jakoś daję radę, chociaż suszy w gardle ..najgorzej było wczoraj, bo nie dość, że czułam skorupę w przełyku, to chyba jeszcze się "przepaliłam" i wieczorem dopadło mnie drżenie rąk i walenie serducha. Odstawilam to e-palenie na jakieś 1,5 godziny i wszystko minęło:)
Teraz palę co godzina i zażywam ok 15 wdechów ...na razie jest ok:)))
...chociaż wolałabym mieć lepszy komfort w gardle.


Wątek wydzielony z działu "Początkujący".
daro
Awatar użytkownika
By Tusia
#52534
Poziomko... mniam... ale smakowity masz nick :)
Pij kisielek (Gorący Kubek) ale nie za gorący, jedz witaminkę A+E możesz possać sobie Tymianek i Podbiał albo poczekaj, to samo minie. :)
Awatar użytkownika
By poziomka
#52536
Dzięki Tusia, z tym kisielkiem to niezły pomysł:)
Muszę tę suchość w gardle przetrzymać tak jak inni ...bo inaczej, to być, albo nie być.....
40 lat palenia niezle dało się we znaki moim oskrzelom, teraz pora by je trochę oczyścić ze smoły:(
Może jeszcze starczą na parenaście lat ...mam wnuków do podchowania...:)))
Awatar użytkownika
By kotkaaa
#52585
Poziomeczko ja też mam problem z suszeniem ,piję wodę w trakcie palenia a do noska woda morska w spreyu.Widzisz kochana ja też myślałam jak to bedzie ziać wnukom tym smrodem tytoniowym a tu jeszcze synowa i synek nie palą na razie młodych jeszcze nie mają ale ja gotowa na babcię i jak by co to dzieciaczka nie zasmrodzę .Będę nowoczesną ebabcią..,tylko kiedy.Życzę Ci zdrówka i wytrwałości kochana
By B4rtek
#52598
poziomka pisze:Dzięki Tusia, z tym kisielkiem to niezły pomysł:)
Muszę tę suchość w gardle przetrzymać tak jak inni ...bo inaczej, to być, albo nie być.....
40 lat palenia niezle dało się we znaki moim oskrzelom, teraz pora by je trochę oczyścić ze smoły:(
Może jeszcze starczą na parenaście lat ...mam wnuków do podchowania...:)))


Kobieto nie katuj się, kup TONIMER w aptece, kosztuje parenaście złotych a idealnie nawilża śluzówkę jamy ustnej.
Ja tylko napiszę że codziennie rano budziłem się z kompletnie wysuszonym gardłem, chrypa itp, w ciągu dnia czasami "pysk" jak oparzony.
Od trzech dni psikam tym aerozolem i jak ręką odjął.
Przykładowy link o tu: http://www.lekolandia.pl/tonimer-gola-s ... -4252.html

P.S. Oczywiście to że mi coś pomaga to nie znaczy że Wam koniecznie pomoże - czytaj: gwarancji nie daję ;-) Mi po prostu pomaga to dzielę się tym info.
Awatar użytkownika
By kotkaaa
#52602
człowiek to jednak całe życie się uczy nie pomyślałam że można kupić coś na suchoty gardłowe ,a tam napisali że i ze starości ta śluzówka wysycha to trza se psiknąć tam i siam
Awatar użytkownika
By poziomka
#52853
12 dzień nie palę śmierdziuchów!!!!!
.....gardło wróciło do normy i jest ok:)))
....ale TONIMER kupię i postawię w apteczce, tak na wszelki wypadek:)))

Koteczkooo, wodę morską w spreyu używam - pomaga!!!
...i w ogóle jestem zadowolona z siebie i e-palenia:)))

Pozdrawiam wszystkich e-palaczy z podrażnionym gardziołkiem:))) Pijcie dużo wody, kisielku, psikajcie, nawilżajcie i się cieplutko trzymajcie:)))
Awatar użytkownika
By kotkaaa
#53846
Moje śluzówki doszły do ładu :D Od wczoram zaciągam miesznki amakowe z gliceryną .Mam kawę ,wanilię ,wisienkę ,menthol,a i jeszcze mężowskiego camela.Wiem że powinnam epalić każdy smaczek z czystego atomizera ale to dopiero w przyszłości jak będzie nowy e pecik. :wink:
Awatar użytkownika
By ddidi8
#56757
Witam, nie chciałabym, żeby to zabrzmiało jak reklama sklepu, nie mam z nim nic wspólnego, nawet nie zrobiłam w nim jeszcze zakupu, dopiero co się przymierzam, ale mój mężczyzna ciężko reaguje na wszystkie liquidy poza tym od Smuka. Zaczęłam więc szukać polskich dostawców liquidów na bazie PEG400. Okazuje się, że liquid od Rm1 jest właśnie na PEG400, czyli ten najłagodniejszy. O smaki mnie nie pytajcie, bo jak pisałam, jeszcze tam nie kupowałam, ale jeśli ktoś ma wysuszone gardło to może spróbuje. W razie czego napiszcie, czy warto, bo smaczków tam jest wiele. Pozdrawiam acha, na stronie nie ma informacji, że to PEG400. Ja wysłałam zapytanie do sprzedawcy, czy to pg czy dpg i odpisał mi, że PEG.
Awatar użytkownika
By Finlarod
#56762
Hm... a ja myślałam, że liquidy Rm1 to mieszanka PG i PEG400. Na samym PEG400 są liquidy Sedansy, niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
Awatar użytkownika
By Marek Li
#56764
ddidi8 pisze:ciężko reaguje na wszystkie liquidy poza tym od Smuka

:shock: Wszystkie :?: Te na glicerynie tez :?: :shock:
Awatar użytkownika
By Tomba
#56768
Znam gościa, który po jednym zaciągnięciu się e-p zaczyna kaszleć jak stary gruźlik. Analogi za to mu nie szkodzą :)
Awatar użytkownika
By poziomka
#56769
tomba pisze:Znam gościa, który po jednym zaciągnięciu się e-p zaczyna kaszleć jak stary gruźlik. Analogi za to mu nie szkodzą :)

....aż trudno w to uwierzyć :shock:
Awatar użytkownika
By ddidi8
#56771
Finlarod, masz rację, sorry za nieścisłość. Rm1 są na bazie PEG400 i pg. A mój facet spala ok. Dwóch paczek dziennie i nic go nie dusi (poza porannym straszliwym kaszlem gruźlika- w każdym razie żyje) a przy liquidach taki delikatny... Hi hi
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#56784
Powiem szczerze - uszykuję Wam mieszanki liquidów na dowolnej bazie - nie rozpoznacie. To wszystko jest czystą psychologią.
Awatar użytkownika
By Marek Li
#56790
Nie :P
Używałem oryginalnych wkładów Intelliciga, gdzie jest glikol i takich samych w płynie (gdzie juz glikolu nie ma). Różnica była wyczuwalna. Wczoraj rozmawiałem o tym z Maniakiem. Jemu akurat bardziej pasuja te kopiące na glikolu, moje ulubione to łagodne na glicerynie.
Chemiku - piszesz do osoby, która zajmuje się jako hobby zapachami :D Zapewniam Cię, ze wystarczy kropla olejku różanego, żeby odróżnić, czy jest z Maroka, czy z Bułgarii! Większość ludzi potrafi odróżniać zapachy, tylko, ze mamy krótką pamięć do niech. Ale jak sie poćwiczy, to... :P
Awatar użytkownika
By szczuro
#56793
StaryChemik pisze:Powiem szczerze - uszykuję Wam mieszanki liquidów na dowolnej bazie - nie rozpoznacie. To wszystko jest czystą psychologią.


staje do konkursu :-)
poprosze jeden na PG, a drugi na PEG400 - bez zadnych krzyzowek tylko
Awatar użytkownika
By Tusia
#56797
Ja myślę, że ma tu znaczenie znieczulające działanie dymu z analogów..., bez tego występuje nadreaktywność oskrzeli i kaszlą..., mam to w domu... Dziwne, że dawniej przy DSE901 nie kasłał mój mąż a przy penach kaszle...
Awatar użytkownika
By Piotr_M
#56865
Myślę, że działa tu stary błąd logiczny post hoc, ergo propter hoc (łac. jeśli po czymś, to z powodu tego), co po ludzku znaczy "jeśli coś następuje po czymś, to między tymi zdarzeniami jest związek przyczynowy". Innymi słowy: jeżeli w Indiach było trzęsienie ziemi, a ja zaraz potem złamałem nogę, to trzęsienie ziemi w Indiach było przyczyną złamania przeze mnie nogi.
Moim zdaniem nie ma żadnego powodu, aby wiązać inhalację PG z powstawaniem suchości w gardle (i nosie). Mozna to zakładać, ale dowodów nie ma żadnych. Może to wysuszenie powietrza przez kaloryfery? Może przesadne zwracanie uwagi na to, na co się przed przejściem na e-palenie nigdy nie zwracało? Może szampon, a może widok beznadziejnej sąsiadki?
Ma rację Stary Chemik, wszystko wskazuje na to, że to któryś z takich czynników, a najpewniej kilka naraz, z wyraźną komponentą psychologiczną.
Awatar użytkownika
By Marek Li
#56908
Piotr_M pisze:Myślę, że działa tu stary błąd logiczny post hoc, ergo propter hoc (łac. jeśli po czymś, to z powodu tego), co po ludzku znaczy "jeśli coś następuje po czymś, to między tymi zdarzeniami jest związek przyczynowy". Innymi słowy: jeżeli w Indiach było trzęsienie ziemi, a ja zaraz potem złamałem nogę, to trzęsienie ziemi w Indiach było przyczyną złamania przeze mnie nogi.
Moim zdaniem nie ma żadnego powodu, aby wiązać inhalację PG z powstawaniem suchości w gardle (i nosie). Mozna to zakładać, ale dowodów nie ma żadnych. Może to wysuszenie powietrza przez kaloryfery? Może przesadne zwracanie uwagi na to, na co się przed przejściem na e-palenie nigdy nie zwracało? Może szampon, a może widok beznadziejnej sąsiadki?
Ma rację Stary Chemik, wszystko wskazuje na to, że to któryś z takich czynników, a najpewniej kilka naraz, z wyraźną komponentą psychologiczną.

Pewne wrażenia smakowo-gardłowe miały miejsce zawsze gdy używałem nowego ustnika. Nie wiedziałem wówczas, że w kartridżu chociaż ma taka samą nazwę jest inny skład, PG zamiast VG, chociaż nie tylko. A ustników używałem wówczas zwykle po 2 dni. Czyli co drugi dzień zaczynałem nowy na PG, i dolewałem e-liquidu na VG. Oryginalne kartridże nie smakowały mi i drapały w gardle. Nie jakoś szczególnie strasznie, ale to nie było to co chciałbym *SMOKEKING* Używam tych kartridży i płynów od 16 października, ale o różnicach w składzie zorientowałem się po dokładnie 2 tygodniach - po prostu nie sadziłem, że produkt tak samo oznaczony będzie miał inny skład do kartridży, a inny w płynie do dolewek.
I juz kończąc żartobliwie - nie wmówisz mi, że nie odróżnisz tak samo przygotowanego kotleta np sojowego, od kotleta z martwego kurczaka, mimo, że panierka i zioła będą te same :P
By maniak
#57151
szczuro pisze:
StaryChemik pisze:Powiem szczerze - uszykuję Wam mieszanki liquidów na dowolnej bazie - nie rozpoznacie. To wszystko jest czystą psychologią.


staje do konkursu :-)
poprosze jeden na PG, a drugi na PEG400 - bez zadnych krzyzowek tylko

A ja raczej do konkursu nie stanę...
Przyczyny są dwie:
1. Moje odczucia liquidów mocno zależą "od dnia" - czasem ten sam liquid w tym samym e-p smakuje mi inaczej. Zatem jeśli trafi mi się dzień "mniej czuły" - po prostu mogę nie zauważyć różnicy (chociaż wewnętrzne przekonanie mam takie, że jednak inną bazę bym rozpoznał)
2. StaryChemik ma wystarczającą wiedzę i umiejętności by do liquidu domieszać jakiś składnik, który zaburzy nasze normalne odczuwanie smaków i przyćmi różnice pomiędzy liquidami o różnych bazach...
By MoniaT
#57160
Co do tematu tego wątku...
E-palę krótko bo od 3 tygodni. Suchość w gardle miałam w drugim tygodniu e-palenia. Trzeci tydzień e-palenia upłynął pod znakiem pokasływania. Teraz wszystko minęło i odkryłam coś u siebie...
Znam się czterdzieści lat, a nie wiedziałam, że można mieć różowy jęzorek.
Zniknął gdzieś ten biało- żółtawy kożuch, który wydaje mi się, towarzyszył memu jęzorowi od urodzenia.
Był to tak zwany język ,,obłożony''.Czym na Boga? Aż boję się myśleć.....

No i uwielbiam tę słodkość liqiudu 18 MH
By hellios
#58324
Na gardlo swietne jest gotowane siemie lniane ktore poza tym ma jeszcze cala game innych doboczynnych skutkow na organizm ludzki :)
"Siemię spożywane jest również w celu zwiększenia wilgotności śluzówki, stosowane przy suchym kaszlu, a także wspomagająco przez osoby forsownie używające swojego głosu (np. śpiewacy)."
Cyt.http://pl.wikipedia.org/wiki/Siemi%C4%99_lniane
Awatar użytkownika
By Marek Li
#58342
Moderacja w tytule, ort. !...Tusia [/quote]
Dobra, skoro była moderacja w tytule, to dlaczego ja widzę nadal dwódniowy?
Co tam w takim razie było napisane, że nadal oczoje...ne teksty widzę? :P
Awatar użytkownika
By szczuro
#58344
potwierdzam, tez mialem problemy z podraznionym gardlem - tez z lewej strony :-)
Awatar użytkownika
By Tusia
#68265
MoniaT pisze:Znam się czterdzieści lat, a nie wiedziałam, że można mieć różowy jęzorek.
Zniknął gdzieś ten biało- żółtawy kożuch, który wydaje mi się, towarzyszył memu jęzorowi od urodzenia.
Był to tak zwany język ,,obłożony''.Czym na Boga? Aż boję się myśleć.....

No i uwielbiam tę słodkość liqiudu 18 MH



Coś Ci podeślę do poczytania, może znajdziesz odpowiedź na pytanie w sprawie języka :wink:
Jestem ostatnio w trakcie dokształcania się w tym temacie.

http://www.domrainmana.pl/2007/01/candi ... y-zabojca/
http://www.homeopatia.net.pl/czytelnia/candida.pdf

Wnioski później... :wink:
Awatar użytkownika
By szczuro
#68269
Tusia pisze:http://www.domrainmana.pl/2007/01/candida-albicans-cichy-zabojca/
http://www.homeopatia.net.pl/czytelnia/candida.pdf


miej litosc :-)
czyli nic nie jesc, nie pic, nie oddychac tylko sie podpalic i rozsypac
to tak jak czytamy rozne gazety i suma sumarum wychodzi, ze wszystko jest niezdrowe
w jednej pisza,ze to super i w ogole, a w innej, ze powoduje raka - zreszta co teraz nie powoduje raka :-)

i na koniec takie tam - glownie dla tych co maja lub beda mieli dzieci :-)
zobacz synusiu/corusiu babcia przyniosla swieze owoce i warzywa prosto z dzialeczki dla wnuczka/wnuczki - moglibyscie cos dziecku ugotowac, a nie kupujecie te gotowe obiadki i desereki - przeciez to sama chemia i konserwanty i takie to nie zdrowe....

Mamo, ale przeciez Ty masz dzialke zaraz obok zakladow chemicznych, a zaraz obok przebiega obwodnica :-D
Awatar użytkownika
By Tusia
#68273
Wiem, że te linki są straszne jeśli chodzi o treść :)
Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie niepokojące objawy wynikają z e-palenia :wink:
Zrobiłam opisany tam test i... wyszedł pozytywny :?
Wiele objawów drożdżycy znalazłam u siebie, które... nie wyjawię, sami pewnie zauważyliście :lol: :wink:
Jeśli jednak u kogoś również zrodzi się podejrzenie i zrobi sobie wymazy i wyjdą dodatnie to... dobrze, zacznie leczenie i będzie szczęśliwszy pozbywając się przyczyny kłopotów :)
o mgła umysłowa
o zaburzenia równowagi
o senność
o obniżony nastrój
o krytykanctwo
o napady lęku i płaczu
o nadpobudliwość psychoruchowa
o nerwowość, wybuchowość, niecierpliwość
o uporczywe stany depresyjne, depresja maniakalna
o bóle i zawroty głowy
o niepokój i roztargnienie
o przewlekła irytacja
o zmienność nastroju, napady paniki, płaczu
o brak koncentracji
o zburzenia pamięci, trudności w zapamiętywaniu
o zaburzenia snu i bezsenność
o chronicznie zły humor
o autyzm
o choroby psychiczne (w tym schizofrenia)
o mikroskopijne rozsiane uszkodzenia mózgu
o ucisk ponad, za uszami, uczucie opuchnięcia głowy
o alkoholizm
Narząd ruchu
o osłabienie i bóle mięśni
o mrowienie w kończynach
o brak koordynacji ruchowej
o obrzęk ścięgien
o niezdolność do wysiłku
o sztywność i bóle stawów
o reumatyczne zapalenie stawów
o zaburzenia koordynacji ruchowej
o bóle mięśni
o obrzęki stawów
Przewód pokarmowy
o łaknienie słodyczy
o nadwaga, niedowaga
o spękane usta i biały nalot na języku
o ciągłe odchrząkiwanie
o zapalenie czerwieni wargowej
o suchość w ustach i gardle
o nietolerancje i alergie pokarmowe
o wrzodziejące zapalenie jelita grubego
o zaparcia lub biegunki
o metaliczny smak w ustach
o nieokreślone bóle brzucha
o burczenie, przelewanie, gazy jelitowe
o zaburzenia trawienia
o zgaga
o swędzenie i pieczenie w okolicy odbytu, śluzowate stolce
o żylaki odbytu
o nadwrażliwość i nietolerancja: mleka, glutenu pszenicy, żyta
o rozdrażnienie z równoczesną chęcią jedzenia słodkich rzeczy
Narząd moczo – płciowy.
o nawracające niebakteryjne zapalenia pęcherza moczowego i dróg moczowych
o częste oddawanie moczu
o uczucie pieczenia i swędzenia w czasie oddawania
o zapalenie prostaty
o niechęć do kontaktów seksualnych
o impotencja
o zanik popędu płciowego
o zapalenie błony śluzowej macicy
o niepłodność
o kurcze i bóle w okresie miesiączkowania
o napięcie przedmiesiączkowe
Skóra.
o sucha skóra, łuszcząca się
o nadmierna potliwość skóry
o obrzęk skóry twarzy-najczęściej poranny
o zimne ręce i stopy, obniżona poniżej 36,6 temperatura ciała
o kruche i zabrązowione paznokcie
o pokrzywka
o pseudołuszczyca
o nawracające grzybice skóry
o utrata włosów
o eczema (wypryski skórne)
o trądzik
o tendencja do pękania naczyń i łatwego powstawania siniaków
o nieprzyjemny zapach skóry stóp
o mysi zapach skóry mimo częstego mycia
Układ oddechowy.
o problemy z zatokami szczękowymi i czołowymi
o częste infekcje bakteryjne i wirusowe
o zapalenia uszu
o płytki oddech, uczucie braku powietrza
o dychawica oskrzelowa (astma )
o sapanie przy oddychaniu
o uczucie zapchanego nosa i wyciekanie wydzieliny
o świąd w nosie
o bóle gardła
o podrażnienie krtani
o chrypa, pogorszenie głosu
o przewlekły suchy kaszel z tendencją do zaostrzenia się
o sztywność i uczucie napięcia w klatce piersiowej
Narząd wzroku.
o pieczenie i łzawienie spojówek
o ciemnie plamki przed oczami (mroczki)
o zaburzenia widzenia pod postacią rozmazywania się obrazu
Awatar użytkownika
By Tomba
#68279
Ja miewam takie objawy:

o senność
o obniżony nastrój
o krytykanctwo
o nadpobudliwość psychoruchowa
o nerwowość, wybuchowość, niecierpliwość
o niepokój i roztargnienie
o przewlekła irytacja
o zaburzenia snu i bezsenność
o osłabienie i bóle mięśni
o mrowienie w kończynach
o bóle mięśni
o łaknienie słodyczy
o suchość w ustach i gardle
o nieokreślone bóle brzucha
o burczenie, przelewanie, gazy jelitowe
o zaburzenia trawienia
o zgaga
o nadwrażliwość i nietolerancja: mleka
o rozdrażnienie z równoczesną chęcią jedzenia słodkich rzeczy
o częste oddawanie moczu (po browarkach)
o napięcie przedmiesiączkowe
o nadmierna potliwość skóry
o nieprzyjemny zapach skóry stóp

Czyżby to przez e-p ? :)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2009, 14:33 przez Tomba, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Tusia
#68296
Masz nie pluć na monitor (test nie wyjdzie... chyba :roll: ) tylko rano do szklanki z wodą i obserwować przez godzinę :wink:
Możesz dać foto na forum :wink: :lol:
Ale to już chyba w "Poza tematem".
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

https://i.ibb.co/yRmxn4f/1.jpg […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.