EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By dawidk25
#233677
Także zauważyłem u siebie ból brzucha po mocnym przesadzeniu z wapowaniem. Za mała moc liquidu+ciągłe palenie (jedna bateria ładowana, druga w użytku) po połowie dnia zrobiło swoje.... bolało, przestało, mam mocniejszy liquid i jest już ok :D
Awatar użytkownika
By omegasupreme
#235457
a wiecie co i ja też musze napisac ze ja to nieraz pale od rana do nocy . jakoś 80% dnia mam w rece EPka..
i tez ostatnio jakieś wzdecia lekkie i pobolewania..
ale espumisan na wzdecia w duzej ilosci i gazy mijają i nic nie boli :)

Czyzby mocniejsze liquidy były czasem zdrowsze niż slabsze?? Przy mocniejszych mniej wdychamy liquidu...

hmm no ale to nadal nie znaczy ze epki sa niezdrowe... wzdecia mozna mieć nawet po zdrowym jedzeniu :) a to nie znaczy ze ono jest niezdrowe :) czasem trzeba wiedzieć ze jak sie je cos zdrowego co niestety skutkuje wzdęciami nalezy np wypić też coś co usunie te wzdecia...


edit: ale musze zaznaczyć ze ja i tak bylem podatny na wzdęcia np w czasie podrózy... od tak moze ze stresu czy zmiany klimatu ??

Moze porpostu Przerzucenie sie na EPKA to taka zmiana ze dla organizmu to niemal jak zmiana miejsca zamieszkania i klimatu :) hehehe i moze dlatego te problemy gazo podobne ;)
Awatar użytkownika
By elemid_vip
#377903
Dorzucę swoje boleści :(
Od wczoraj nie epalę ponieważ strasznie mdły smak czuję.
Wręcz wymiotny.Posilam się analogami(3 na dzień) ale dalej jak pomyślę o puszczeniu dymku to szok.
Wapowałem na krowie tabacco( normalną ilość) tylko że na 5V.Obok tych objawów są inne więc podejrzewam że przemęczenie i brak snu plus jakaś chandra i mam pozamiatane.
Co jeszcze mnie ciekawi to postawiłem w pokoju psikacza zapachów(Air wick) i może przesadziłem z intensywnością ?
Awatar użytkownika
By cvbn
#377970
elemid_vip pisze:Co jeszcze mnie ciekawi to postawiłem w pokoju psikacza zapachów(Air wick) i może przesadziłem z intensywnością ?


Kiedyś obiło mi się o uszy o szkodliwości "zapachów" ale potraktowałem to jak "wymysł"... potem sam odczułem dziwne objawy (niby ból głowy niby zatrucie ;) ) po wywaleniu wszelkich "odświeżaczy" i wywietrzeniu pokoju od razu było lepiej :) jednka nie zakodowałem sobie iż mi szkodzą i niestety po jakimś czasie wypróbowałem specyfik na komary, weakend miałem z głowy :P Stosując e-p nie zauważyłem żadnych złych objawów ale nadmienię też iż wypalam clirka dziennie i palę 6mg okazjonalnie 12mg...
Awatar użytkownika
By mandred
#378976
elemid_vip pisze:Dorzucę swoje boleści :(
Od wczoraj nie epalę ponieważ strasznie mdły smak czuję.
Wręcz wymiotny.Posilam się analogami(3 na dzień) ale dalej jak pomyślę o puszczeniu dymku to szok.
Wapowałem na krowie tabacco( normalną ilość) tylko że na 5V.Obok tych objawów są inne więc podejrzewam że przemęczenie i brak snu plus jakaś chandra i mam pozamiatane.
Co jeszcze mnie ciekawi to postawiłem w pokoju psikacza zapachów(Air wick) i może przesadziłem z intensywnością ?


Tego psikacza podaruje teściowej jak jej nie lubisz lub ciepnij za okno. To ZUO. U mnie kiedyś stał taki koło lodówki i za każdym razem jak podchodziłem coś zjeść to psik w ryj :zakrecony i na 2 godziny spokój bo jedyne co się po tym chciało to puścić pawia, dodatkowo wiele razy udało mi się ściągnąć spodnie z paskiem(bo nie było czasu na rozpinanie). Można tak przyoszczędzić na jedzeniu, ale ile można wytrzymać? Toż sedes też ma swoją wytrzymałość, a jak się nie zdąży to i ten psikacz nie pomoże tylko kąpiel i pranie. Ogólnie lepiej żeby waliło jak z murzyńskiej chaty niż tą trutką.
By FAFUS
#378985
dym z epetków powoduje podrażnienie błony sluzowej przełyku i żoładka moze to prowadzic do nadkwasoty i co za tym idzie do poczatkowej fazy wrzodów ,nie jest jednak to tak drażliwe jak w przypadu dymu z analogów ale nalezy sie pilnowac z wapowaniem
co do wymiotów po wapowaniu to mysle ze u kazdego człowieka sa tzw smaki ktorych nie nalezy wapowac lub wapowac z umiarem --mocno perfumowane, chemiczne posmaki to takie ktore doprowadzaja moj zoładek do rozpaczy wiem wtedy ze pora odessac co zostało w zbiorniczku i nalac liquid spokojniejszy,czekam na futti frutti i juz sie boje ale ze jestem eksperymentatorem wiec zobacze co moje bebechy na to powiedza
By PC_Maniac
#379023
Ból głowy, zawroty głowy, bóle brzucha biorą się raczej ze zbyt dużej ilości nikotyny przyjętej przez organizm.
Dym z e-petków by spowodował nadkwasotę i ból brzucha musiałby raczej zadziałać na osobę, która wcześniej nic nie paliła, a na pewno nie analogi. Analogi mają w sobie tyle goryczy (której stały palacz raczej po pewnym czasie nawet nie zauważa) i substancji drażniących przewód oddechowy i pokarmowy, że przejście z nich na e-petka raczej spowoduje zmniejszenie się tych dolegliwości, a nie ich wystąpienie.

Za to niektóre osoby mogą być po prostu uczulone na składniki glikolu (i jak pisałem na początku, może to być efekt przedawkowania nikotyny).
No i faktycznie kwestia doboru smaku (i jego intensywności). Ja np. po wiśniowym również miałem odruchy wymiotne.
Awatar użytkownika
By DRAgon
#380331
Hm, a czy nie jest tak, że mając "psikacz zapachów" w pokoju, w którym palimy, jednak jakoś doprowadzamy do "spalenia" kropelek tego zapachu na grzałce (z reguły na czymś takim jest napisane, by nie palić fajek w pobliżu)???
Acha - nie wiem, tak sobie tylko na głos myślę ;).
By FAFUS
#380364
od paru dni mam potworne bóle żołądka--z rana najbardziej jak sie budze muli mnie niby mi sie chce jesc a jak cos zjem to zaraz ubikacja przez dzien sie jakos to normuje ale nie jest kolorowo --
nie wiem czy to wina epalenia bo osttanio kupiłem inne liquidy [liquinn] no i sie zastanawiam czy to liquidy` czy jakies choróbsko inne mnie dojechało--jak ktos mial takie cosik to niech pomoże
Awatar użytkownika
By analog3
#380462
Ciekawe dlaczego jak palilismy analogi,to nigdy nie myslelismy o nich jako o przyczynie jakiegos chorobstwa,a teraz jak brzuszek,glowka zaboli -to od razu jest na e-p :D
By malgoz
#380485
Ja sobie też się dziwię. A kolega ze sraczką niech spróbuje wrócić do analogów - może minie. Potem co najwyżej rak płuc.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#380504
Jak czytam pytania o porady zdrowotne na forum, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać.
Ludzie od takich zagadnień jest lekarz :?
Awatar użytkownika
By elemid_vip
#380508
Może macie rację ale jak liquid zaczyna smakować jak mydło(dosłownie) to na co mam zwalić winę?
Mnie po czterech dniach przeszło i jest git.Ale po tym raczej przejdę na mniejszą moc.
Awatar użytkownika
By PucH2
#380512
szperaczz pisze:Jak czytam pytania o porady zdrowotne na forum, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać.
Ludzie od takich zagadnień jest lekarz :?

A co ci lekarze wiedzą o EP? Nic. A jak nic nie wiedzą to na pewno pomogą. Zgadzam się z tym że większość dolegliwości jest niezwiązana z EP i należy udać się do lekarza.
Awatar użytkownika
By renneslechateau
#421214
PucH2 pisze:A co ci lekarze wiedzą o EP? Nic.


Moi lekarze tylko słyszeli i nic nie wiedzieli, musiałam im wytłumaczyć. Po zaprezentowaniu składu liquidu i sposobu działania uznali, że faktycznie e-palenie było zdrowotnie nieistotne w moim przypadku, a przypadkowe napicie się liquidu mogło być jakąś przyczyną sprzyjającą, ale na pewno nie było głównym powodem problemów zdrowotnych. Powiedzieli, że istotniejsze w kwestii mojego stanu zdrowia jest chyba raczej to, że niedawno rzuciłam klasyczne papierosy, niż samo użytkowanie elektronicznych.
A problemu zdrowotne dotyczące układu pokarmowego były jak opisane przez innych już wcześniej w tym i w innych topicach, z tym że tak z 10x silniejsze, gdyż aż mnie na momencik parę dni temu nawet do szpitala położyły.

Aktualnie czuję się już całkiem dobrze, tylko bardzo mi smutno bo od tygodnia smak e-papierosów - które absolutnie uwielbiam - powodują u mnie odruch wymiotny i nie mogę vapować. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia. :(
Awatar użytkownika
By jimixxx
#421216
renneslechateau pisze:
Aktualnie czuję się już całkiem dobrze, tylko bardzo mi smutno bo od tygodnia smak e-papierosów - które absolutnie uwielbiam - powodują u mnie odruch wymiotny i nie mogę vapować. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia. :(

Spróbuj zmienić smak na inny, chociaż na jakiś czas. :wink:
Awatar użytkownika
By renneslechateau
#421218
jimixxx pisze:Spróbuj zmienić smak na inny, chociaż na jakiś czas. :wink:


A nawet zmieniłam. W międzyczasie przyszły mi zamówione liquidy których nigdy wcześniej nie próbowałam więc spróbowałam. Niestety efekt taki sam. Chyba będę musiała poczekać do wyzdrowienia - możliwe, że to grubokalibrowe leki jakoś coś zmieniają w percepcji smaku/zapachu.
Dziękuję za radę, anyway. :)
Awatar użytkownika
By dzaman
#428944
choruje na nadkwasote[bynajmniej tak twierdza lekarze] biore leki obniżające kwas i ciągle walcze z tym uczuciem pełności czy jak to inni zwą napiecia przy mostku paląc analogi było to dla mnie zrozumiałem bo śmierdzacy dym zatruwał moje wnętrzności ale bywały napady refluksu które mijały i wracały ale raz na pół roku teraz przy epapierosach czuje ze jest gorzej ,w swieta w grudniu było źle leczyłem sie na helikobakter i niby miało byc oki ale nie, znów wróciło dziadostwo do mnie coś czuje ze epalenie i liquidy które wprowadzam w stan pary i wdycham do srodka bardziej nasilaja ta chorobe niz mialem przy smierdzielach,ostro zastanawiam sie nad wyprzedaniem mojego arsenału i całkowitym rzuceniu chmurzenia
problem wraca do mnie jak bumerang--ma ktos moze cos podobnego i moze podzielic sie jakąś dobra radą?
Awatar użytkownika
By HARY1953
#462068
prawie napewno! większość doległiwości żołądkowych spowodowana jest złym odżywianiem i chorobami z tym związanymi, ale czy z wdychaniem oparów VG,PG i nicosi!,może bardziej z konsumowaniem przy okazji wdychania,na niektórym sprzęcie jak wiadomo się to zdarza!
Awatar użytkownika
By Archon1
#462091
Odkąd palę zerówki na przemian z 12mg, przy czym 12mg staram się palić jak najmniej, problemy żołądkowe ustępują, jest ich mniej i coraz rzadsze. Przeważnie zgaga i jak napisał kolega wyżej, napięcia przy mostku, innych problemów nie było.
Awatar użytkownika
By darekkojak
#527518
moje doswiadczenie z e-p po 4 dniach palenia to niesamowity ból zoładka,24godz. na dobe trwa to juz 5 dzien,lekarz nic madrego nie wymyslil dostałem leki ktore zupelnie mi nie pomagaja,leki przeciwbolowe nie daja skutku.Obecnie dzis zjadlem na siłe jedna kanapke,staram sie duzo pic bo czuje ze nerki od leków zaczynaja bolec.NIGDY wczesniej nie miałem podobnych problemow z zoładkiem,analogi paliłem 20lat ,po pierwszym e' byłem super zadowolony teraz jestem załamany,jedno na plus ze od 5 dni nie pale nic.
Moze mial ktos podopne doswiadczenia to prosze o kontakt lub rady
By Stefos
#527559
Może za mocny liquid wapujesz? Ja zaczynałem od 14-tek, teraz wapuję 14-tki na przemian z 11-12-kami (analogi jarałem od dawien dawna). Byłem ostatnio u znajomka i popaliłem sobie jego liquid 18-kę i było mi po nim niezbyt miło. Za mocny. Kup jakiś słabszy i sprawdź.
Istnieje też możliwość, że jesteś uczulony na jakiś składnik liquidu.
Awatar użytkownika
By rakus
#527584
Od wielu lat walczyłem z nadkwasotą i i bólami brzucha, (18 latek wstecz miałem rozlany wrzód na dwunastnicy, operacja i takie tam). Nadkwasota to u mnie rodzinne, do kiedy nie przeszedłem na e-p podstawą funkcjonowania była tabletka z rana(helicid), wystarczyło kilka dni bez i gastryka siadała. Po pierwszym tygodniu wapowania tabletki poszły w odstawkę i tak jest do dziś :D. Jedynie zgaga mi się pojawia jak liquidy owocowe palę więc je omijam. Z mocy też zjechałem z 18 na 12mg, w lipcu robiłem badania okresowe i pani doktor stwierdziła że są wzorcowe, więc jak na razie e-p tylko na dobre mi wyszło *SMOKEKING* *CZAJNICZEK* :piwo
By AgaBe
#529060
darekkojak leki p.bólowe na żołądek to wcale nie jest taki fajny pomysł. Ja nie mogę brać niektórych leków pbólowych i innych ponieważ od samych leków żołądek boli jak cholera.

Ze swoich doświadczeń wrażliwego żołądka polecam brać omeprazol rano przed posiłkiem i na noc. Zaczynać także rano od lekkich posiłków. Dużą ulgę przynoszą chłodne jogurty i jak kto lubi mleko.

Jestem po operacji żołądka, sam lekarz kazał brać leki osłonowe (omeprazol- jest bez recepty) oraz jeść jogurty i to działa. Sama to przerabiałam.
Nie jestem pewna czy Twój ból brzucha bierze się od e-p, czy akurat pewne rzeczy zbiegły się w czasie.
Nie polecam ranityny (np. ranigast) to średnio działa.
Awatar użytkownika
By dzaman
#529164
przerabiam te bóle brzucha ju zod dawn ai doszedłem juz do tego ze lepiej palic mocniejsze liquidy ale mniej i jak zaczynasz czuc "przepełnienie" w brzuchu -takie dziwne uczucie ale inaczej tego nie umiem nazwac ,to przerwa od efajki na jakies conajmniej pół godzinki
i a rana jakis -prazol na obnizenie nadkwasoty
Awatar użytkownika
By Archon1
#569417
Odkąd wapuje trójki i zerówki, zgagi ani widu ani słychu, jedynie czasami po imprezie się pojawi, ale wiadomo, piwo i ta cała reszta.
Awatar użytkownika
By gurumis
#584310
AgaBe pisze:darekkojak

Ze swoich doświadczeń wrażliwego żołądka polecam brać omeprazol rano przed posiłkiem i na noc.


oj tak, omeprazol jest świetny... bardzo mi pomógł po dwumiesięcznej kuracji antybiotykowej, oraz gdy rozwaliłam sobie żołądek przeciwbólówkami....

btw. ja często miewam wieczorne mdłości, gdy za dużo się nachmurzę wieczorem ;P trzeba chyba zejść na 12 ;p
Awatar użytkownika
By ziemniak
#730963
Muszę coś dodać od siebie.
Około 3msc temu jakoś się ponownie skusiłem na EP, miałem go w szafce ale analogi wtedy wygrywały. To był około tydzien wapowania, zdarzały się pojedyncze powroty do listków tytoniu w bibułce. Wtedy wlasnie był ten dzien, strasznie jakiś wku**iony byłem i wapowałem bez przerwy, buch za buchem. Jeszcze zanim wrocilem do domu okropnie sciskalo mnie w zoladku, nie do opisania. Po powrocie do domu darcie ryja z bólu, zrzut wszystkiego co zjadłem dotychczas, w nocy to samo, nie przyjmowałem nawet łyka wody.
Dopiero po całym następnym dniu, z rana, objawy całkowicie przeszły.
I właśnie tu śmiem twierdzić, że nastąpiło zatrucie nikotyną. Młodziak ze mnie, ale pale od czterech lat i nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzyło.
Zaznaczam, że palę 18-tki, było tego bardzo dużo tamtego dnia. Mojemu bratu, gdy dostał nowy liquid, którym nie mógł się napalić (w sensie że był taki smaczny), po długotrwałym całodniowym wapowaniu wystąpiły identyczne objawy, ale nie zgodził się z moimi twierdzeniem, że to przez EP. Już więcej ani mi, ani jemu sie to nie zdarzyło. Obyście Wy tego nie odczuli, fatalne przeżycie!
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#731148
Bardzo możliwe. Współczuję serdecznie, ziemniak. Ja miałem jedynie ostre zawroty głowy, senność oraz drgawki (o.O). Na szczęście zszedłem z mocą liquidu z 18mg która powodowała te objawy do 6mg i wapuje się przyjemnie.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.